logo

Gezi

Gezilecek Yerler

Aria Claros Beach&Spa Resort’ de tatilinizi Efes, Kuşadası, Meryem Ana veya Samos adasına yapacağınız bir gezi ile noktalayabilirsiniz. Farklı özellikleri ile doğa, kültür ve eğlenceyi yaşayabileceksiniz.

Claros

Claros İyonya kıyılarında yerleşmiş olan eski bir Antik Yunan tapınağıdır. Mabet ve Apollon kehanetlerinden dolayı Apollo Clarius olarak onurlandırılmıştır. 12 iyon medeniyetlerinde Colophon içerisinde yer alan alan şehrin 12 km kuzeyinde yer almaktadır. Kıyı şehri Notion ise 2 km güneyde yer almaktadır. Tapınağın kalıntıları İzmir- Türkiye de menderes ilçesine bağlı Ahmetbeyli köyünde bulunmuştur.

Efes

Aria Claros Beach&Spa Resort’den yanlızca 35 km uzaklıkta bulunan Efes antik kenti önceleri bir yunan şehriyken daha sonraları bir Roma şehri haline gelmiştir.
Efes, klasik Yunan döneminde İyonya’nın on iki şehrinden biriydi ve daha sonraları Roma İmparatorluğunun başkenti olan Roma’dan sonra ikinci en büyük şehri olan Efes’te nüfus 250.000 (1.yy MÖ) civarında olmuştur ve aynı zamanda da dünyadaki en kalabalık ikinci şehir olmuştur.
Şehrin ünlenmesindeki en büyük etkenlerden biri olan Artemis Tapınağı, dünyanın yedi harikasından biri olarak gösterilmektedir ve aynı zamanda Asya kıtasında bulunan ve vahiy kitabında bahsedilen 7 kiliseden biridir. John İncilinin de burada yazıldığı iddia edilmektedir.

Meryem Ana

Hristiyanlar ve Müslümanlar için kutsal sayılan Meryem Ana Evi Selçuk’taki Efes antik kenti içindeki Koressos dağında bulunur ve Aria Claros Beach&Spa Resort’den 33 km uzaktadır.
Bazı efsanelere göre Meryem Ana buraya Aziz John tarafından getirildi ve ölene dek burada yaşadı. Katolik ve Ortodoks inançlarına göre hiçbir zaman ölmedi.

Kuşadası

Aria Claros Beach & Spa Resort ’ten 35 km uzakta bulunan Kuşadası, Efes ziyaretçileri için bir liman niteliğindedir. 2003 yılında özel işletmeye verilen liman, lüks gemilerin uğrak noktası haline gelmiştir. The Grand Princess bunlardan biridir.
Kadınlar denizi, merkez plaj, Batıhan otel ve Nazilli sitesi arasındaki plaj, Güzelçamlı plajı ve Dilek yarımadası milli park plajı gibi plajları bulunmaktadır.
Kuşadası’nda dondurma, halı, kilim, elektronik eşya ve İngilizce, Almanca, Rusça ve diğer dillerde kitaplar bulabileceğiniz kitapçılar bulunmaktadır.
Eski evlerin çoğunun bar ve restaurantlara dönüştürüldüğü Kuşadası’nın, modern bir Avrupa görünümünün olduğu bir imajıda bulunmaktadır. Dağlar büyük oteller ve sitelerle çevrelenmiştir. 80’li yılların sonlarına doğru başlayan ve sonrasında devam eden inşaat patlaması Kuşadası’nın banliyölerine kadar ilerlemiştir.

Samos

Aria Claros Beach&Spa Resort’den yunan adası Samos’u görebilirsiniz.

Antik çağlarda Samos, zengin ve güçlü bir şehirdi. Pisagor’un evi, Heraionun samos’u, UNESCO’nun dünya mirası, antik zamanların mühendislik harikası olarakta bilinirdi. Samos, ünlü yunan filozofu ve matematikçisi Pisagor’unda doğduğu yer olarak bilinir.

Antik çağlarda Samos, zengin ve güçlü bir şehirdi. Pisagor’un evi, Heraionun samos’u, UNESCO’nun dünya mirası, antik zamanların mühendislik harikası olarakta bilinirdi. Samos, ünlü yunan filozofu ve matematikçisi Pisagor’unda doğduğu yer olarak bilinir.